Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 18. září 2021 Kryštof

Otevřený dopis ministryni spravedlnosti České republiky, paní Marii Benešové.

8. 01. 2020 13:28:04
Vážená paní ministryně. Jste ministryní spravedlnosti státu, jehož představitelé se při žádné příležitosti neopomenou zmínit o tom, že Česká republika je právním a demokratickým státem, kde všechna práva jeho obyvatel,

tedy i naše lidská práva, jsou přísně dodržována. Jenže to není pravda. Jste ministryní spravedlnosti státu, kde nemocní a staří lidé jsou šikanováni, ožebračování a zatýkáni jen proto, že po vlastních ne dobrých zkušenostech ztratili důvěru v syntetické léky, které jim nepomáhají a ještě u nich vyvolávají další vážné zdravotní problémy, a chtějí se léčit tím, s čím mají vlastní zkušenost, že jim pomáhá.

Rád bych Vám připomněl případ paní Marie Brodské z Rožďalovic. Tato žena byla těžce nemocná a syntetická léčiva jí nepomáhala, naopak se po nich cítila ještě hůř. Pěstovala si proto pro sebe pár rostlin konopí, ze kterých si dělala mast, a které užívala i perorálně. Toto jí velmi významně pomáhalo. Pak k ní na pokyn prokurátora vtrhla policie, naprosto bezohledně jí toto léčivo sebrala a ona byla obžalována. Jejím případem se zabýval jak nymburský Okresní soud, tak i Nejvyšší soud. Vždy byla osvobozena. Soudce Krejčík dokonce prohlásil, že Argumenty státního zástupce neobstojí. Neexistuje důkaz, že by paní Brodská používala marihuanu jinak, než popisuje. Divím se policii a státnímu zastupitelství, že plýtvá silami na takovéto věci. Konání paní Brodské není a nemůže být trestným činem“. Jenže, prokurátor paní Brodskou nepokládal za člověka, který má své lidské právo léčit se tím, co mu skutečně pomáhá, a rozhodl se ji uštvat jako divou zvěř. A to se mu povedlo. Když žaloby na ni nebraly konce, paní Brodská to vzdala a oběsila se. Bylo jí třiašedesát let.

V současné době probíhá soud s pány Miroslavem a Janem Koláčnými z Rokytnice. Co udělali? Paní Helena Koláčná je nemocná a syntetická léčiva jí nepomáhají. Zjistila ale, že jí velmi pomáhá mast z konopí. Ne ta, která se prodává v lékárnách, ale skutečně kvalitní mast, nezbavená potřebných léčivých látek. A tak se její manžel Miroslav a její syn Jan rozhodli, že pro ni pár rostlin konopí vypěstují, a tuto mast jí vyrobí. Pak vše pokračovalo jako u paní Brodské. Vtrhli k nim policisté, naprosto bezohledně paní Koláčné mast sebrali, a prokurátor oba pány Koláčné obžaloval. Proběhl soud a oba byli odsouzeni. Odvolali se, a tak vše bude 22. 1.2020 v Pardubicích pokračovat dál. Jak to dopadne, to nikdo neví. Ti muži to konopí nepěstovali proto, aby ho nabízeli dětem někde před základní školou. Oni ho nepěstovali ani proto, aby s ním obchodovali. Jen chtěli pomoci svému nejbližšímu člověku. A za to je tento stát trestá.

I já jsem musel osm let přestupovat zákony této země jen proto, že jsem chtěl chránit život své těžce a nevyléčitelně nemocné dcery, která je od svých dvaceti-sedmi let postižena progresivní formou roztroušené sklerózy. Po dlouhých letech léčení jí léky proti nepředstavitelným bolestem, křečím a dalším symptomům přestaly účinkovat, a jediné, co jí pomáhalo a pomáhá, je konopí. Co jsem měl tedy dělat? A co byste udělala Vy, paní ministryně, kdyby se do podobné situace dostal Váš syn? Samozřejmě, že jsem udělal to, co udělala paní Brodská, co udělali pánové Koláční, a co v této naší zemi dělají desetitisíce a možná statisíce dalších lidí v podobné situaci – začal jsem okamžitě pěstovat konopí s vysokým obsahem léčebných látek a toto pro dceru zpracovávat.

Celou tu dobu jsem žil v obavách, že I k nám vtrhnou policisté, mne zatknou a ten jediný dceřin lék jí seberou. Měli jsme ale štěstí, že se našeho případu zdarma ujali právníci, zažalovali Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, a tento spor jsme následně v loňském roce vyhráli. Dnes již naše dcera dostává léčebné konopí se 100% účastí zdravotní pojišťovny z lékárny.

Asi bych měl ještě dodat, že i díky našemu případu byl přijat zákon 50/2013 Sb., kterým bylo konopí zařazeno mezi léčivé látky. Následně pak díky velké angažovanosti současného předsedy vlády, pana Andreje Babiše, a současného ministra zdravotnictví, pana Adama Vojtěcha, bylo Parlamentem ustanoveno, že za léčebné konopí budou pacienti se speciálním receptem platit pouze 10% jeho ceny.

Mohlo by se zdát, že tímto je dostupnost léčebného konopí i nemajetným lidem vyřešena. Jenže tomu tak není. Lékařů s oprávněním ho předepisovat, je stále málo, a ne na všechny zdravotní problémy, kde konopí prokazatelně pomáhá, ho předepsat smějí. A tak jsou nemocní a staří lidé dál nuceni užívat velmi nebezpečná syntetická léčiva, se kterými nemají dobré zkušenosti a která postupně jejich zdravotní problémy ještě zhoršují.

Moje dcera před tím, než začala užívat konopí, užívala jen léky, které jí předepsali odborní lékaři. Aanalgetika, antidepresiva, cytostatika, kortikoidy, atd. Výsledkem je totální odvápnění jejích kostí, opakovaně velký rozsah žaludečních vředů, atrofie močového měchýře v takovém rozsahu, že u ní bylo nutno provést cystotomii, a vlastně ji dostaly až na pokraj smrti. Kdyby nebylo konopí, moje dcera by již čtrnáct let nežila. Do naprosto stejné situace se dostávají statisíce dalších pacientů. Dle oficiálních statistik až 50% pacientů s těžkou formou roztroušené sklerózy končí svůj život sebevraždou. A to je jen jedno z mnoha zdravotních postižení, kde léčba konopím dokáže tento jejich velmi neutěšený stav změnit k lepšímu. Znovu připomínám případ paní Brodské a paní Koláčné.

Prosím, nesnažte se tuto věc odbýt odkazem na to, že „toto je věcí zdravotnictví“. Není. Toto vše bylo způsobeno naprosto nesmyslným a podlým prosazením zákonů, které konopí postavily mimo zákon. Je dávno prokázanou skutečností, že tak bylo učiněno jen proto, že na počátku 20. století konopí stálo v cestě mocným farmaceutickým, papírenským, chemickým a dalším podnikatelům v USA.

Vážená paní ministryně. V tomto státě je až příliš mnoho starých a nemocných lidí, kteří jen proto, že potřebují řešit své zdravotní problémy, tak jsou nuceni přestupovat zákony své vlastní země. My jsme nechtěli a nechceme ubližovat druhým lidem, a nechceme ubližovat ani své zemi. Naopak naše země v tomto ubližovala a ubližuje nám. Netvrdím, že za tento současný jste odpovědná Vy, nebo současná vláda. Domnívám se ale, že již dávno se tím někdo měl zabývat, a je nejvyšší čas tento velmi zlý stav napravit. Prosím, učiňte tak Vy. Předneste tento problém ve vládě a dostaňte jej i na jednání Parlamentu. Prosaďte, prosím, aby u konopí platila stejná pravidla, jaká platí u alkoholu či tabáku. A nebojte se, že by se tím z České republiky stalo evropské drogové doupě. Nestalo se tak v jiných státech, nestane se tak ani u nás. Naopak zkušenosti ze světa jsou takové, že tam, kde bylo pěstování malého množství konopí obyvatelům povoleno, se velmi významně snížily aktivity drogového podsvětí.

Občané tohoto státu Vám všem pomohli dostat se na ta místa, která nyní zastáváte. Pomozte nyní Vy nám. Prosaďte, aby naše lidská práva nebyla jen sem tam přehazovaným míčkem ve hře politiků, ale aby skutečně platila.

Děkuji a přeji Vám hodně úspěchů v práci pro lid České republiky.

Zdeněk Majzlík, Týn nad Vltavou

Autor: Zdeněk Majzlík | středa 8.1.2020 13:28 | karma článku: 36.42 | přečteno: 1761x

Další články blogera

Zdeněk Majzlík

Očkování ano či ne? V čem je problém?

V prosinci 2019 vypukla pandemie Covid 19. Dodnes není jasné, jestli příčinou jejího vzniku byli netopýři, nedbalost biochemiků z laboratoří v čínském Wu-chanu, nebo testovací záměr čínských pohlavárů.

15.8.2021 v 12:08 | Karma článku: 41.69 | Přečteno: 9660 | Diskuse

Zdeněk Majzlík

Omluva čtenářům mého blogu a facebooku.

Ne nadarmo se říká, že než člověk cokoliv vypustí z úst či pera, měl by nad tím aspoň chvíli přemýšlet.

30.7.2021 v 12:38 | Karma článku: 20.63 | Přečteno: 853 | Diskuse

Zdeněk Majzlík

Přichází z Izraele druhý zázrak?

Jsou situace, kdy se i nevěřící modlí za to, aby se stal zázrak. Když vám jede vaše dítě na dovolenou k moři a jejich autobus skončí mimo dálnici na střeše, nebo

27.7.2021 v 13:31 | Karma článku: 29.41 | Přečteno: 888 | Diskuse

Zdeněk Majzlík

Otevřený dopis prezidentu České Policie genmjr. Mgr. Janu Švejdarovi.

(Tímto Otevřeným dopisem reaguji na velmi špatnou práci policie v případu podvodníka, který se nás pokusil okrást o velmi vysoké částky peněz. O případu jsem zde již psal.)

11.7.2021 v 13:07 | Karma článku: 44.46 | Přečteno: 9052 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladimíra Bošková

Komu hrozí (re)infekce víc

Z úřední statistiky Německa a Rakouska vyplývá, že přirozená imunita po prodělání covid-19 chrání občany přece jen spolehlivěji než vakcíny.

18.9.2021 v 10:39 | Karma článku: 10.24 | Přečteno: 159 | Diskuse

Karel Wágner

Budeme všichni jezdit na baterky?

Je pravda, že elektromobily představují jeden ze směrů budoucího vývoje. Neboť v individuální dopravě se budou stále více uplatňovat elektrické motory s vyšší účinností, než jakou vykazují běžné motory spalovací.

18.9.2021 v 9:09 | Karma článku: 14.66 | Přečteno: 305 | Diskuse

Pavel Chalupský

Pohled do zrcadla.

Máme svobodu slova. Tleskám. To ale neznamená, že si svobodu slova zaměním za výjev své vnitřní emoce, frustrace. To není svoboda, to je mé...

18.9.2021 v 7:51 | Karma článku: 7.04 | Přečteno: 85 | Diskuse

Lubomír Stejskal

O Leonardu Cohenovi a zklamání ze „ztracené“ sloky

Nejvýznamnější židovský svátek Jom Kipur – Den smíření – připadl letos na dobu od západu slunce 15. září do soumraku 16. září. Je podle něj pojmenována i jedna válka – pátá arabsko-izraelská.

17.9.2021 v 23:15 | Karma článku: 15.03 | Přečteno: 262 | Diskuse

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění - Zeptej se psychiatra

Psychiatra by potřebovalo daleko více lidí, než si to myslí. Protože každý se má za zdravého, odolného a soudného. Tedy téměř každý. A někdo ví, že náhradní hlava se nedá koupit v každém Tescu.

17.9.2021 v 13:30 | Karma článku: 11.32 | Přečteno: 242 | Diskuse
Počet článků 163 Celková karma 34.05 Průměrná čtenost 2106

Dříve odpůrce drog. Dnes bojuji za legalizaci konopí k léčebným účelům, ale nejen k nim. Jsem přesvědčený o tom, že svobodný,dospělý a svéprávný člověk má právo se sám rozhodnout, jestli chce kouřit tabák, hulit konopí nebo pít alkohol v jakékoliv formě. Také jsem ale přesvědčený o tom, že takový člověk musí nést za všechna svá rozhodnutí plnou odpovědnost.

Seznam rubrik

více

Najdete na iDNES.cz